Jak przyspieszenie strony mobilnej przekłada się na liczbę konwersji?

To, że strony internetowe są w większości przeglądane na telefonie już nikogo nie dziwi. Szukanie nowego płaszcza, czy laptopa w kolejce do kasy stało się już normą. Czas, który zazwyczaj poświęcało się siedząc przed komputerem, aktualnie jest wykorzystywany podczas innych czynności. Przed komputerem teraz się albo gra, pracuję albo po prostu coś ogląda. Łatwiej przeglądać coś na telefonie, ponieważ jest on mały i można to robić wszędzie.

 

Jednak osoby, które mają sklep internetowy w wersji mobilnej muszą zadbać o szybkość strony, a także o jak najwyższą wartość współczynnika konwersji. Najprościej mówiąc, jest to stosunek wejść na stronę i działań, które zostały na niej wykonane. Dlatego optymalizacja współczynnika konwersji jest tak istotna dla osób, które mają swoje mobilne strony internetowe.

 

Jak szybkość strony wpływa współczynnik konwersji

Według “The Power of One Second”, wynika, że spowolnienie strony o 1 sekundę powoduje zmniejszenie zadowolenia klientów aż o 16%! Liczba odsłon zmniejsza się o 11%, gdyż użytkownicy wychodzą ze sklepu, zanim załaduje się on do końca, a konwersja spada o 7%. Patrząc na wyniki, można śmiało powiedzieć, że zyski dla firmy spadają drastycznie, jeśli ich strona nie spełnia oczekiwań klientów.

Kiedyś ładowanie strony internetowej trwało od 2 do 4 sekund i nikt nie miał problemu z tym, że musi czekać na pojawiające się obrazy, Aktualnie w świecie, gdzie wszyscy chcą żeby wszystko ładowało się od razu, także sklepy internetowe muszą na to zwracać uwagę. Aplikację mobilne posiadają mniej animacji i obrazów, niż strony internetowe dlatego ładowanie ich zajmuje mniej czasu. Jednak nie warto porównywać się ze swoją stroną internetową, a najlepiej robić to ze stronami konkurencji.

Zostały, także przeprowadzone badania, które pokazały, że wolno ładujące się strony mają mniejsze zaufanie od tych szybko się ładujących. Wiąże się to z tym, że klient gdy widzi, że strona ładuję się parę sekund, ma od razu wrażenie, że coś jest nie tak. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ jedna osoba może polecić stronę innej i tak zdobywa się siatkę klientów, którzy będą robili zakupy na danej stronie.

 

Podsumowując, szybkość strony internetowej ma bardzo duże znaczenie dla klientów. Jeśli ktoś chce coś kupić to oczekuję szybkiego załadowania się strony i obrazków, które na niej występują. Jeśli strona ładuję się zbyt długo, to klient może pomyśleć, że nie jest ona godna zaufania i od razu z niej wyjdzie. Takie wyjścia bez działania na stronie przedstawia współczynnik konwersji.

Jak przyspieszenie strony mobilnej przekłada się na liczbę konwersji?
Oceń post